اخبارشهرستان
اخبارجديد
پربیننده ترین
کاظمی:

نماینده مردم پلدختر ومعمولان درمجلس گفت:حمله ائتلاف آمریکایی به سوریه به بهانه واهی حمله شیمیایی،نقشه شکست خورده ای که راه به جایی نبرد.

کد خبر: ۲۱۶۴۵
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۸

سید حمید رضا کاظمی نماینده مردم پلدختر ومعمولان در مجلس در گفتگو با خبرنگار بیان روزبا محکوم کردن حملات ائتلاف آمریکایی به سوریه اظهار داشت:آمریکا،انگلیس وفرانسه از کشورهای جنایتکاری هستند که با حمله به سوریه فقط جنایتگری خود را به دنیا نشان دادند.

وی بیان کرد:ترامپ رئیس جمهور آمریکا پس از خط ونشان های زیادی که در برهه های مختلف در سیاست خارجی برای کشورهای به اصطلاح مخالف منافع خود کشید دست به کار شد و در اقدامی بچه گانه،آشکارا به سوریه حمله کرد که این نشان از ضعف وناتوانی آمریکایی ها در استفاده از دیبلماسی است.

کاظمی با بیان اینکه ایران قدرت برتر خاورمیانه است تاکید کرد:حمله ائتلاف آمریکایی که با چراغ سبز ترکیه،عربستان وبرخی کشورهای ضد صلح وامنیت انجام شد فقط یک آتیش بازی کوچک بود که در آن مردم سوریه سربلند بیرون آمدند.

نائب رئیس کمیسیون شوراها وامورداخلی مجلس افزود:آمریکا برای رهایی پیدا کردن از فشار افکار عمومی آمریکا در ابعاد مختلف اقتصادی ،اجتماعی وسیاسی ،گزینه نظامی را علیه سوریه انتخاب کرد که این تنها یک راهبرد اشتباه روسای جمهور آمریکا در زمان تنگنا است.

وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران از حامیان صلح وامنیت در منطقه ودنیا است افزود:ایران با سوریه دارای منافع مشترکی می باشد که به راحتی حاضر به از دست دادن آنها نیست و تمام قد از این کشور ومسلمانان آن حمایت می کند.

کاظمی با بیان اینکه آمریکایی از جبهه مقاومت وحزب الله ترس دارند اضافه کرد:زمانی که ارتش و مردم سوریه بر گروه های تکفیری و صهیونیستی پیروز می شوند و منطقه ای پاکسازی می شود،آمریکایی ها با انجام این چنین اقدامات کورکورانه سعی در جلوگیری از موفقیت های سوریه ای ها دارند.

وی ادامه داد:اقدام دیروز آمریکا، انگلیس و فرانسه که سابقه استعماری و تجاوزات نظامی آنان در منطقه دارند ،نقض آشکار قوانین بین الملل و انسانی است.

وی با تاکید براینکه در اقدام روز گذشته، شورای امنیت عملا برکنار شد افزود:این سازمان های به اصطلاح حامی حقوق بشر وصلح که ابزاری ناکارآمد در دست استکبار هستند در قبال تجاوز ائتلاف آمریکایی به سوریه با سکوت کردن فقط بازیچه بودن خود را آشکار کرد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: