پربیننده ترین
رئیس میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری پلدختر:

رئیس میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری پلدخترگفت:براثر تردد یک محموله ترافیکی به پل ورودی شهر پلدختر که متعلق به دوره ساسانی است خسارت زده شد.

کد خبر: ۲۱۵۵۵
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۱

علی عزیزی رئیس میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری پلدختر درگفتگو با خبرنگار بیان روز  با اشاره به آسیب رسیدن به پل تاریخی ورودی شهر پلدختر بر اثر تردد محموله ترافیکی اظهار داشت:یک دستگاه تریلر حامل محموله ترافیکی به علت گستردگی بار خود به بدنه سمت چپ پل تاریخی ورودی شهر پلدختر خورد و باعث خسارت به این اثر دوره ساسانی شد.

وی بابیان اینکه این تریلر پس از برخورد به پل توقف نکرد و به راه خود ادامه داد بیان کرد: با ورود کارشناسان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و نیروی انتظامی محموله ترافیکی متوقف و به پارکینگ پلیس راه ملاوی منتقل شد.

وی تاکید کرد:با وجود این اثر تاریخی مهم که نماد تاریخی پلدختر می باشد تردد محموله های ترافیکی سنگین به یک معضل در شهرستان تبدیل شده است.

عزیزی ادامه داد:در ماه های اخیر هم شاهد گیر کردن یکی دیگر محموله ترافیکی در زیر پل بودیم که باعث ترافیک دهها کیلومتری در محور پلدختر -خرم آباد وپلدختر به اندیمشک شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری پلدختر با اشاره به اینکه هم اکنون پرونده مربوط به این برخورد در کلانتری 11 پلدختر تشکیل و در دست بررسی است افزود: برای برآورد خسارت وارده و بررسی بیشتر فردا کارشناسی از پایگاه پل های تاریخی میراث فرهنگی استان لرستان در پلدختر حاضر می شود.

وی با بیان اینکه بر اثر این حادثه هرچند خسارت جدی به پل وارد نشده است اضافه کرد: پل تاریخی پلدختر با یکهزار و 700 سال قدمت مربوط به قبل از اسلام و دوره ساسانیان و نماد شهر پلدختر محسوب می شود.

وی یادآورشد :در آستانه عید نوروز و افزایش مسافرت های نوروزی این پل تاریخی شاهد بازدید علاقه مندان به آثارتاریخی از اقصی نقاط کشور می باشد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: