اخبارشهرستان
اخبارجديد
پربیننده ترین

تغییر نام معابر الیگودرز از نام شهدا به اعداد و ارقام سبب نارضایتی رزمندگان این شهرستان شد این درحالی است که اعضای شورای شهر و شهرداری هنوز بر کذب بودن این مطالب پافشاری می کنند.

کد خبر: ۲۱۵۰۶
تاریخ انتشار: یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۰

به گزارشبیان روز ،در آخرین پنج شنبه بهمن ماه 96  در این پایگاه خبری سبب ایجاد واکنش هایی  از سوی خانواده شهدا ،مسئولین و...  شد.

 

این درحالی است که شورای شهر وشهرداری بر کذب بودن این گزارشها پافشاری داشته و در این خصوص نسبت به خبرنگار ما توهینه ایی  وبرچسب های نسبت داده اند. 

 

تغییر نام معابر وکوچه های الیگودرز،عکس،تصویر

 

اما بسیاری از رزمندگان شهرستان الیگودرز ضمن حمایت از خبرنگار ما در این خصوص انتقاداتی بیان نموده که به برخی از آنها اشاره می کنیم.

 

تغییر نام معابر اقدامی در جهت کمرنگ نمودن فرهنگ ایثار وشهادت

محمد قاضی یکی از رزمندگان شهرستان درعملیات کربلای چهار و پنج در این باره گفت: تغییر نام معابر شهر الیگودرز اقدام ناشیانه  وبدون تدبیر است حتی اگر این اقدام به صورت سهوی انجام شود چرا که نامگذاری معابر با نام شهدا اقدامی در جهت آشنایی نسل های آینده با فرهنگ ایثار وشهادت است.

 

وی ادامه داد: نوجوانان وجوانان امروز با مشاهده نام شهدا  به این مطلب پی خواهند برد که این انقلاب حاصل از خودگذشتگی جوانانی انقلابی که برای اعتقاداتشان و وطنشان از همه چیز خود گذشتند و شهدا الگو و سرمشقی برای آنها در برابر فتنه ها خواهد بود.

 

محمد قاضی،رزمنده الیگودرز،هیئت رزمندگان الیگودرز،عکس،تصویر

 

عضو هیئت رزمندگان الیگودرز این رزمنده دوران دفاع مقدس یادآور شد: عده ای تغییر یا حذف نام شهدا بدنبال کمرنگ نمودن فرهنگ انقلابی هستند در حالیکه نام شهدا بردلهای ما حک شده است و هیچ گاه آنها را فراموش نخواهیم کرد.

 

این شهروند اضافه کرد: شهرداری نباید با نصب تابلو هایی کوچه ها را به چند نامی تبدیل کند و سبب سردرگمی مردم واهالی محل شود اگر جهت ساماندهی نامگذاری معابر شهر اقدامی انجام می شود نام شهدا نیز نباید حذف شود.

 

تغییر نام شهدا وگله مندی مردم را بدنبال دارد

قاسم قلیان یکی دیگر از رزمندگان  دوران دفاع مقدس در این باره گفت: جهت نامگذاری وتغییر نام معابر باید شورای نامگذاری شهرستان تصمیم های لازم را اتخاذ ومصوبات شورای شهر به تصویب برسد سپس شهرداری در این خصوص اقدامات لازم را انجام دهد.

 

وی ادامه داد: هم اکنون عزت واقتدار ما از شهداست و اگر نام شهدا را از کوچه ها ومعابر برداشته شود برگزاری یادواره شهدا دیگر معنایی ندارد چرا که یادواره شهدا با نام افتخار محله آبروی محله در جهت گرامیداشت یاد این عزیزان است.

 

معاون سابق پرورشی وتربیتی آموزش و پرورش الیگودرزاضافه کرد: فرهنگ ایثار شهادت واز خودگذشتگی باید ترویج داده شود و چه دلایلی دارد معابر وخیابانها یا موسسه و.....که با نام شهدا نامگذاری شده تغییرنام یابد یا  چند اسمی شود این اقدام سبب تردد در بین مردم می شود.

 

قاسم قلیان،رزمندگان الیگودرز،عکس،تصویر

 

عضو هیئت رزمندگان الیگودرز اظهار داشت: با توجه به اینکه ایام عید نزدیک است تغییر نام معابر  سبب می شود که از بستگان وخویشاوندانی که از سایر شهرستانها به الیگودرز مراجعه می کنند تغییر نام معابر از نام شهدا به اعداد سبب گلایمندی وسردرگمی  آنها شده  چرا که با تغییر نام این عزیزان نمی توانند منزل اقوام ونزدیکان خود را پیداکنند.

 

این رزمنده فرهنگی شهرستان الیگودرز گفت: اگر این اقدام سهوا انجام شده باشد گویای این مطلب است که این افراد اقدامات فرهنگی انجام نداده اند. مردم الیگودرز  چندین سال که  با نام شهدا انس گرفته اند وافتخار می کنند که نام شهدا زیبنده معابر ومحله های آنهاست و گرامیداشت این عزیزان را کمترین وظیفه خود می دانند.

 

مسئولین باید جزء اولین افراد باشند که نسبت به حذف نام شهدا واکنش نشان می دهند

قلیان به بیان چند نکته درباره مسئولین شهرستان هم یادآور شد واظهار داشت: همیشه مسئولین در یادواره شهدا در صف اول حضور دارند  باید در این  مسئله نیزجزء اولین افراد باشند که نسبت به این مسئله واکنش نشان می دهند و باید در عمل نشان دهند که چقدر برای شهدای شهرستان ارزش قائل هستند.

 

این رزمنده دوران دفاع مقدس بیان کرد: حتی در کلان شهرها با وجود اینکه خانواده شهید از آن  محله یا منطقه مهاجرت کرده است نام کوچه حذف یا تغییر پیدا نمی کند متاسفانه در الیگودرز به راحتی شاهد حذف نام شهدا هستیم اگر مسئولین می خواهندمعابر وخیابانها را  ساماندهی کنند باید اول نام شهدا را در تابلوها  درج کنند وسپس ارقام وشماره در زیرتابلوها نوشته شود نه اینکه  به نام شهید هیچ اشاره ای نشود و تنها اعداد درج گردد.

 

 بازی با جان شهروندان به بهانه تغییر نامگذاری معابر

یکی دیگر از رزمندگان در این خصوص گفت: متاسفانه  شورای شهر و شهرداری بجای اقدام لازم  این اخبار را کذب دانسته در حالیکه خیابان شهید توکلی به این نام نامگذاری شده است و شما  با نام جدید به راحتی نام شهید را حذف می کنید.

 

وی ادامه داد: متاسفانه در روند نامگذاری معابر معیار ومنطقی رعایت نشده است  بسیاری از شهدا در سطح شهرستان  هیچ نام ونشانی از آنها نیست متولیان  بجای صدور بیانیه و توهین به افراد اقدامات لازم را انجام دهند.

نامگذاری خیابانهای مغانک الیگودرز،عکس،تصویر

 

این رزمنده که نخواست نامش فاش شود بیان کرد: متاسفانه کسانیکه که اقدام به تغییر نام شهدا می کنند حتی به خود زحمت سوال از کسبه ،یا حتی ساکنین محله در این خصوص را  نمی دهند در حالیکه تابلوهای قدیمی معابر که با نام شهدا  مزین شده  کاملا قابل مشاهده است.

 

این فرد یادآور شد: چند هفته گذشته برای همسرم مشکلی پیش آمد که با اورژانس شهرستان  تماس گرفتم ولی حضور آنها  بسیار طولانی شد وقتی علت را جویا شدم مسئولین اورژانش عدم آدرس دهی صحیح را علت تاخیر دانستند که  به ناچاربرای راهنمایی آمبولانس  به سر کوچه مراجعه نمودم و مشاهده کردم نام کوچه عوض شده است و تابلو با اعدادی در ابتدای کوچه نصب است ونام شهید در آن درج نشده است در حالیکه بیش از 30سال این کوچه با نام شهید برای همه شهروندان شناخته شده است.

 

این  شهروند یادآورشد: اگر خودم به  سرعت به سر کوچه مراجعه نمی کردم و آمبولانس را راهنمایی نمی کردم ممکن بود اتفاق ناخوشایندی برای همسرم بیفتد آن وقت  شهرداری وشورای شهر پاسخگو بودند؟!

 

حالا باید از کسانیکه بجای اقدام مناسب تنها به توهین پرداخته اند یادآور شویم اگر این گزارشها طبق نظر آنها کذب بود چرا  شهرداری الیگودرز یک شبه اقدام به  تغییر نام معابر شهر نمود ؟ که این موضوع در پایگاه خبری در مطلبی تحت عنوان  تغییر یک شبه عناوین تابلوهای معابر الیگودرز+تصویر انعکاس داده شد.

 

تغییر نام معابر وکوچه های الیگودرز،عکس،تصویر

 

لازم بذکر است که تصاویر و فیلم هایی از تغییریک شبه  عناوین معابر الیگودرز وجود داشته که به دستگاه قضایی شهرستان ارائه  خواهد شد و در گزارش هایی بعدی انعکاس داده خواهد شد.

 

 منبع:هیجار

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: