اخبارجديد
پربیننده ترین
مسئول کمیته روستایی فرهنگی ستاد دهه فجر لرستان :

مسئول کمیته روستایی فرهنگی ستاد دهه فجر لرستان گفت:عشایر از قشرهای مولد اقتصادی جامعه هستند که مسائل ومشکلات آنها باتوجه به کمبودهای بارندگی باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

کد خبر: ۲۱۴۱۱
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۷

به گزارش  بیان روز،حجت‌الاسلام سید عیسی موسوی مسئول کمیته روستایی فرهنگی ستاد دهه فجر لرستان  در جشن انقلاب منطقه عشایری چینه زال قلعه‌رزه با تبریک ایام الله دهه فجر و تسلیت ایام فاطمیه به نقش مهم عشایر در جامعه اشاره کرد و اظهار داشت: عشایر قشری غیور، زحمت‌کش و کم توقع هستند که در صحنه‌های مختلف انقلاب به ویژه دوران پیروزی انقلاب و دفاع مقدس حماسه آفرینی‌های زیادی کردند.

وی بیان کرد:این قشر ،اکنون نیز در حوزه اقتصادی از مولدان اصلی در چرخه اقتصاد کشور محسوب می‌شوند که باید مورد توجه قرار گیرند.

مسئول کمیته روستایی فرهنگی ستاد دهه فجر لرستان با بیان اینکه دهه فجر فرصت مناسبی تا مسئولان با دست آوردها و مسائل ومشکلات عشایر آشنا شوند ادامه داد: با حضور مسئولان مربوطه با پیگیری مشکلات عشایر درصدد در اختیار گذاشتن تسهیلات بانکی به عشایر هستیم.

موسوی با اشاره به اینکه مشکلات عشایر لرستان امسال نسبت به سال‌های گذشته بر اثر کمبود بارندگی بیشتر شده است تصریح کرد: مسائل و مشکلات مطرح شده  توسط عشایراز طریق متولیان امر  در جهت رفع آن پیگیر های لازم صورت می گیرد.

وی با اشاره به برگزاری این جشن هرساله در منطقه زال ادامه داد: این منطقه از نظر مسافت به عشایر استان‌های ایلام و خوزستان نیز نزدیک‌تر است و آن‌ها می‌توانند به سهولت و راحتی در این جشن شرکت کنند.

وی با بیان اینکه در این جشن مسابقات فرهنگی، ورزشی و بومی محلی برگزار شد افزود: این که مراسم جشن انقلاب برای پنجمین سال در منطقه عشایری قشلاق نشین چینه زال برگزار می‌شود.

 انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: