اخبارجديد
پربیننده ترین

علی رغم پیگیری ها،پزشک اصلی سونوگراف به بیمارستان امام(ره) پلدختر نیامد و یک پزشک دیگر تا یکماه آینده در این بیمارستان مشغول به فعالیت شد.

کد خبر: ۲۱۲۳۱
تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۱

به گزارش  بیان روز،بهداشت ودرمان لرستان وحواشی متعدد آن به پازل سردرگمی در لرستان تبدیل شده که هر روز باید شاهد اعلام نارضایتی مردم و کارکنان نظام سلامت باشیم.

پزشک سونوگرافی که اهل خرم آباد می باشد علی رغم پیگیری های متعدد ریاست شبکه بهداشت ودرمان شهرستان به دلایل نامعلومی برای آمدن به پلدختر محل ابلاغ ماموریتش خودداری می کند.

حالا در این میان پلدختر که در مسیر ترانزیتی واقع شده وروزانه علاوه بر ورود بیماران معلولی به بیمارستان امام(ره)،شاهد تصادفات متعددی در محورهای مواصلاتی می باشیم که مصدومان زیادی به بیمارستان مراجعه می کنند و لزوم سونوگراف در این بیمارستان امری ضروری است.

پایگاه اطلاع رسانی بیان روز بر اساس رسالت خطیر اطلاع رسانی خود در این راستا اقدام به تهیه گزارش و کلیپ گرفت که با گذشت چند هفته هنوز ابهامات فراوانی در خصوص آغاز به کار پزشک اصلی سونوگراف در پلدختر وجود دارد.

نعمت الله دستیاری فرماندار پلدختر رئیس شورای سلامت وامنیت غذایی شهرستان که به عنوان یک تماشاگر فقط نظاره گر اتفاقات شهرستان می باشد در این حوزه هم سکوت اختیار کرده و منتظر معجزه و حل این مسائل ومشکلات است.

در حالی که وقتی مشکلی در شهرستانی طوری حاد می شود که جان انسان ها برای رفع آن به خطر می افتد و متولیان امر سهل انگاری می کنند،همین نماینده عالی شهرستان باید ورود پیدا کند.

دست های پشت پرده حوزه بهداشت ودرمان لرستان زیاد هستند که هیچ پیش بینی برای حل مسائل ومشکلات در این حوزه برای کسی فراهم نمی کند.

 ناصر بابایی رئیس شبکه بهداشت و درمان پلدختر در گفت‌وگو با خبرنگاربیان روز اظهار داشت: ابلاغ حضور پزشک سونوگرافی به شهرستان پلدختر دو ماه پیش ارائه شد ولی در شهرستان حضور پیدا نمی کند.

وی بیان کرد:علی رغم رایزنی های دوستانه وحلی که برای آمدن این پزشک صورت گرفته ولی این امر تحقق پیدا نکرد و ما مجبور شدیم از طریق مراحل قانونی ورود پیدا کنیم.

رئیس شبکه بهداشت ودرمان پلدختر افزود:تعهدنامه این پزشک که مبلغ زیادی هم هست را برای اجرا و معرفی به دادگستری انجام دادیم.

دکتر بابایی عنوان کرد:پس از این پیگیری ها و فشار که انجام داده ایم این پزشک با حضور در معاونت دانشگاه علوم پزشکی قول داده که در پلدختر حضور یابد.

 وی بیان کرد:تازمانی که این پزشک در شهرستان حضور پیدا کند ،یک پزشک سونوگرافی در بیمارستان امام خمینی(ره) پلدختر مشغول کار است.

بابایی ادامه داد:این پزشک تمام بیماران اورژانسی، بستری و بیماران سرپایی را نیز ویزیت می‌کند.

رئیس شبکه بهداشت ودرمان پلدختر افزود: این پزشک تا یک ماه سونوگرافی بیماران را انجام می‌دهد تا پس از آن،پزشک اصلی سونوگراف در بیمارستان ماموریت خود را آغاز می کند.

وی با بیان اینکه در هیچ بیمارستان دولتی سونوگرافی بیماران سرپایی انجام نمی‌گیرد یادآور شد:ولی در شهرستان پلدختر به‌صورت استثنا کار سونوگرافی سرپایی انجام می‌شود.

به نظر می رسد در صورتی که متولیان امر در شبکه بهداشت ودرمان شهرستان اقدام به پیگیری و رفع این مشکل نمی کردند معلوم نبود تا کی جان افراد به خاطر نبود پزشک سونوگراف به خطر می افتاد،زیرا نماینده عالی دولت در شهرستان به جای رسیدگی به امورات اصلی شهرستان به دنبال حاشیه سازی رسانه ای می باشد.

 

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 0

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: