اخبارجديد
پربیننده ترین
دانشگاه پیام نور روی نوار حاشیه:

دانشگاه پیام نور لرستان که این روزها در رسانه ها بر روی نوار حاشیه قرار دارد ،این بار افتتاح پردیس این دانشگاه مورد توجه رسانه ها قرار گرفته است.

کد خبر: ۲۱۰۴۵
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۶

به گزارش بیان روز،لرستان از استان های محروم کشور که برخی از مدیران دولتی قصد دارند با هیاهو و انجام کارهای تکراری آن را در اذهان عمومی به شکل بهتری جلوه دهند که در واقع این گونه نیست ومردم این استان محروم با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند.

سناریوی آوردن وزرای متعدد دولت یازدهم به استان و ایجاد جوسازی های دروغین رسانه ای ،شگرد کاری مهندس بازوند استاندار سابق لرستان در ماه های پایانی مسئولیتش در این استان بود که برای فریب افکاری عمومی صورت می گرفت که در نهایت به بن بست ختم شد.

 امروز در دولت دوازدهم و با تغییرات استانداری لرستان وآمدن دکتر خادمی به عنوان استاندار همچنان برخی از مدیران به دنبال اجرای همان روش مدیریتی استاندار سابق هستند.

برگزاری مراسمات افتتاحیه چندین باره برای برخی از پروژه ها از طرف برخی مدیران لرستانی دیگر به قصه ای تکراری و کسل کننده برای مردم تبدیل شده است که دیگر از حوصله مردم هم خارج است به این گونه اخبار گوش دهند.

در وضعیت خاص اقتصادی که دولت بارها دم از بی پولی می زند و دولتمردان ما سعی می کنند که با دعوت از مدیران دستگاه های اجرایی نسبت به صرفه جویی هزینه های جاری داشته باشند ولی در لرستان همچنان مدیرانی پیدا می شوند که برای یک طرح دو برنامه افتتاح می گیرند که در مرحله دوم هم نیز به دلیل نیامدن مسئول تهرانی ،بنرهای خیرمقدم و هزینه های گزافی که داده شده جمع آوری می شوند.

ظاهراً در لرستان برخی از مدیران بر خلاف میل باطنی دکتر خادمی استاندار لرستان اشتیاق زیادی به ربان بریدن و افتتاح های پی درپی و تکراری پروژه ها دارند.

در  حالی این روزها خبر تکراری افتتاح پردیس دانشگاه پیام نور مرکز خرم آباد با نصب بنرهای بسیار بزرگ، در استان پیچید که این مجموعه پیش از این در زمان‌ مدیریت همین ریاست فعلی(دکتر ططری)، توسط رئیس پیام نور کل کشور(دکتر رستمی) از طریق ویدئو کنفرانس (در هفته ی دولت سال ۹۵) افتتاح شده بود!

پیش از این معاون اداری و مالی دانشگاه پیام نور هم اعلام کرد: در هفته دولت 35 پروژه عمرانی همزمان در دانشگاه پیام نور افتتاح می شود.


در حالیکه ططری رییس دانشگاه پیام نور لرستان در آغاز ریاستش از رشد میانگین حدود ۸۰ تا ۹۵ درصدی این پروژه خبر داده بود:point_down:

و همه انتظار حل برخی مشکلات پیش پا افتاده پیشین و بهره برداری صد در صدی از این مجموعه را از ابتدای مهرماه امسال (بعد از افتتاح ویدئو کنفرانسی) داشتند، دو موضوع همه را غافلگیر کرد؛

افتتاح ساختمان مشکل دار آموزشی دانشگاه پیام نور از بی تدبیری های ریاست دانشگاه پیام نور است که بدون توجه به نصب سیستم گرمایشی به صورت ناقص ربان آن بریده شد،علی رغم آب وهوای سردی که خرم آباد در فصول پاییز و زمستان دارد این مسئله برای دانشجویان مشکل ساز شد.

درحال حاضر دانشجویان کارشناسی از ساختمانهای کمالوند (دهکده‌ المپیک) و دانشجویان کارشناسی ارشد از دانشکده ی تحصیلات تکمیلی (میدان امام) به پردیس منتقل و در یک ساختمان ناقص تجمیع شده اند.

بر اثر عدم آماده سازی دانشکده ی فنی مهندسی و علوم پایه، تجمیع همه ی دانشجویان علوم انسانی ، فنی - مهندسی و علوم پایه در فضای سرد یک همین یک ساختمان (موسوم به ساختمان آیت ا...هاشمی) باعث بی برنامگی، تداخل کلاسها، کمبود فضای آموزشی و نارضایتی شدید دانشجویان و اساتید شده است.

 با وجود عدم تکمیل ساختمان دانشکده علوم پایه و فنی مهندسی و سایر مشکلات ناشی از این همه بی تدبیری خبر برگزاری یک افتتاحیه ی مجدد برای این مجموعه و خبر لغو این مراسم پرهزینه آن هم ساعاتی پیش از برگزاری و با وجود تعطیلی دو روزه ی کلاسهای تربیت بدنی، از همه ی عجیب تر و غافلگیرکننده تر به نظر می رسد!

با توجه به اینکه مردم لرستان برای رفع محرومیت ها نیازمند اقدامات واقعی وجدی مسئولان برای توسعه می باشند نیاز هست که استاندار لرستان با اینگونه سناریو سازی های فریب دهنده برخورد جدی کند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: