اخبارجديد
پربیننده ترین
فرماندار پلدختر:

فرماندار پلدختر گفت:در صورتی که دام عشایر استان همدان بخواهند به کوچ زودهنگام خود ادامه دهند،زمین خالی در نهایت هم برای دامداران بومی منطقه و استان باقی نخواهد ماند.

کد خبر: ۲۰۲۵۳
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۵۹

به گزارشبیان روز،عمت اله دستیاری فرماندار پلدختر در جلسه ساماندهی  عشایر شهرستان پلدختر با بیان اینکه این شهرستان معبر تردد عشایر غرب کشور است اظهار داشت:تقویم زمانی کوچ عشایر اردیبهشت ماه است ولی عشایر استان همدان اقدام به کوچ زودهنگام کردند.

وی با اشاره به کوچ زودهنگام عشایر از 15اسفندماه امسال عنوان کرد:با توجه به اینکه در پاییز امسال در شهرستان کمبود و تاخیر بارش داشته ایم هنوز مراتع این شهرستان رشد و نمو نکرده اند.

دستیاری تاکید کرد:حضور زودهنگام عشایر همدان باعث خسارت جدی و جبران ناپذیر زیست محیطی و بوجود آمدن  تبعات اجتماعی در شهرستان  شده است.

نماینده عالی دولت در پلدختر ادامه داد:با توجه به اینکه در آستانه تعطیلات نوروزی هستیم تردد عشایر در داخل شهرهای استان باعث نامناسب کرده مبلمان شهری و تخریب فضای سبز شده است.

دام عشایر

وی با اشاره به اینکه استان همدان در مقابل اجازه تردد عشایر بومی وغیر بومی  را تا قبل از تقویم زمانی کوچ نمی دهد گفت:استان لرستان که از لحاظ مهمان نوازی زبان زدخاص وعام هست در این خصوص نسبت به عشایر غیر بومی لطف مضاعف دارد که این مسئله باعث خسارت هایی به شهرستان شده است.

وی در خطاب به مدیرکل امور عشایر استان همدان یادآورشد: بهانه اقتصاد مقاومتی نمی شود مراتع  و محیط زیست را تخریب کرد ،مسئولان امور عشایر همدان و لرستان برای رفع مسائل ومشکلات و نگرانی مردم شهرستان پلدختر تدابیر ویژه ای بیاندیشند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: