پربیننده ترین
کاکاوند:

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب روستایی لرستان گفت:سه اخطار به پیمانکار پروژه آبرسانی روستاهای جنوب پلدختر داده شده که تا چند روز آینده این موضوع تعیین تکلیف نهایی می شود.

کد خبر: ۱۹۰۱۵
تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۴

به گزارش بیان روز،علیرضا کاکاوند مدیر عامل شرکت آب وفاضلاب روستایی لرستان در گفتگو با خبرنگار بیان روز با اشاره به برنامه های این شرکت برای رفع مسائل ومشکلات کمبود آب شرب روستایی اظهار داشت: تا چند سال گذشته عمده روستاهای پلدختر که  تعداد آنها به بیش از 50روستا هم می رسید با تانکر سیار آبرسانی صورت می گرفت ولی امسال فقط چند روستا آن هم در مناطق عشایری در راستای کمک به اداره امور عشایر بوسیله تانکر آبرسانی می شوند.

وی با اشاره به مشکل کمبود آب شرب در کور شورآب بیان کرد: برای رفع مشکل این منطقه و8روستای دیگر،مطالعات طرح انجام شده و یک حلقه چاه آهکی حفر شده  است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان تصریح کرد:برای رفع مشکل آب شرب 13رورستای جنوب،کار به سازی یک دهنه چشمه و پمپاژ آن انجام شده که امیدواریم با فعال سازی پروژه آبرسانی دره نقی تا پایان سال این مشکل هم در این مناطق رفع شود.

کاکاوند با اشاره به اینکه چاه آب چم مهر حفر و وارد مدار شده عنوان کرد:با حفر این چاه مشکلات کمبود آب روستای چم مهر مرتفع و سعی خواهیم کرد که مشکل آب شرب منطقه میدان بزرگ را از این طریق حل کنیم.

وی با بیان اینکه منطقه زیودار هم از نقاط مشکل دار در بحث آب شرب است ادامه داد: برای رفع این مشکل دو راه وجود دارد که مطالعات آنهاهم انجام شده است.

وی اضافه کرد:یکی از طریق خط انتقال افرینه و راه اندازی ایستگاه پمپاژ وخط انتقال که در این خصوص فقط کار انتقال مانده و راه دیگری هم واگذاری چشمه توسط اهالی وبهسازی آن است.

کاکاوند با بیان اینکه منطقه داداگلاب از لحاظ منابع آب زیر زمینی ضعیف است افزود:برای رفع مشکل کمبود آب منطقه ابتدا،دو حفر چاه به صورت دستی حفر که با مشکل کمی آب مواجه شدند،حالا مطالعات ژئوفیزیک منطقه در حال انجام تا منبع مناسب آب زیر زمینی در منطقه کشف ومراحل اجرایی کار آغاز شود.

وی با انتقاد از پیمانکار پروژه آبرسانی دره نقی یادآورشد:این پیمانکار بومی به دلیل اینکه امکانات وتوان مالی ندارد نمی تواند این پروژه را به سرانجام برساند با گذشت 5ماه هنوز کار خاصی انجام نداده است.

مدیر عامل شرکت آب وفاضلاب روستایی لرستان با قدردانی از پیگیری های کاظمی نماینده مردم پلدختر ومعمولان در مجلس گفت:امیدواریم با پیگیری های نماینده مردم پلدختر در مجلس وتلاش همکاران ما در شرکت آب وفاضلاب روستایی،برنامه های آبرسانی روستایی در شهرستان به ثمر برسد.

وی با بیان اینکه پس از ابلاغ سه اخطار به پیمانکار،نوبت به خلع ید می رسد افزود:سه اخطار به پیمانکار پروژه که بومی منطقه ابلاغ شده وفرصتی هم چند روزه پس از آن به وی داده شده است .

کاکاوند خاطر نشان کرد:با توجه به سختی کار ،پیمانکار با سابقه تر دیگری آماده تحویل پروژه که منتظر جواب پیمانکار فعلی هستیم .

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: