اخبارجديد
پربیننده ترین
امام جمعه پلدختر:

امام جمعه پلدختر گفت:سالروز بازگشت آزادگان به میهن سند افتخاری که رزمندگان دوران دفاع مقدس آن را با تحمل شکنجه واسارت خلق کردند وما باید قدر زحمات این عزیزان را بدانیم.

کد خبر: ۱۸۳۸۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۷

به گزارش بیان روز،حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد سوری، امام جمعه پلدختر در مراسم تجلیل از آزادگان سرافراز این شهرستان اظهار داشت:امروز امنیت ،اقتدار و سربلندی نظام جمهوری اسلامی را مدیون خون شهدا و صبر و تحمل همین آزادگان هستیم.

وی بیان کرد:رزمندگان ما در دوران دفاع مقدس با ایمان راسخی که داشتند علی رغم شکنجه ها و مشقت هایی که به آنها تحمیل شده بود دست از ولایت ورهبری برنداشتند.

وی تصریح کرد:آزادگان با صبر واستقامت جلوه دیگری از ایثار را نمایش دادند تا همه دنیا نسبت به اراده پولادین ملت ایران برای دفاع ار کیان انقلاب اسلامی آگاه شدند.

امام جمعه پلدختر با قدردانی از صبر واستقامت آزادگان سرافراز شهرستان عنوان کرد:شهرستان پلدختر که در دوران دفاع مقدس مقابل هجمه سنگین بمباران های رژیم بعثی عراق ایستادگی می کرد،از آن طرف هم تعدادی از رزمندگان زیر شلاق وشکنجه های عراقی ها از امام(ره) وانقلاب دفاع می کردند که این سند افتخاری از رشادت ها،ایثار واز خودگذشتگی این مردم است.

فرماندار پلدختر در این جلسه با بیان اینکه تجلیل و تکریم از آزادگان حرکت در راستای پاسداشت ارزش‌ها است گفت:امروز فرهنگ کشور متأثر از رشادت آزادگان و نسل جوان ما هم باید در این خصوص الگو گیری کند.

نورالدین درمنان عنوان کرد:دوران دفاع مقدس را گنجینه تمام نشدنی است باید زوایای ارزشمند دوران دفاع مقدس در ابعاد مختلف را شناخت و به نسل‌های آینده خصوا جوانان انتثال داد تا فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه نهادینه شود.

وی با بیان اینکه آزادگان در زمان اسارت هم از کیان اسلامی حراست کردند، افزود: اسرا سفیران و مبلغان فرهنگی ایران در زندان‌های عراق بودند.

 در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیر از 19آزاده شهرستان تجلیل و قدردانی شد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: