اخبارشهرستان
پربیننده ترین

روزانه سیل زیادی از پیامک های تبلیغاتی برای مشترکین ارسال می شود که این موضوع به معضلی در حوزه ارتباطی تبدیل شده وگویا جیب مدیران در این بخش قصد پر شدن بیشتر است.

کد خبر: ۱۷۵۹۰
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۴۷

به گزارش بیان روز،سریال ادامه دار ارسال پیامک های تبلیغاتی که برخی از آنها با موازین شرعی وقانونی کشور ما هم مغایرت دارد به راهی برای کسب منفعت بیشتر برای جیب مدیران اپراتورهای تلفن همراه تبدیل شده است.

با داشتن یک سیم کارت همراه اول روزانه پیامک های متعدد تبلیغاتی که بیشتر آنها اصلا به شما ارتباطی ندارد برای شما ارسال می شوند روزانه بین 5تا10پیامک از سوریس های مختلف سرگرمی وبازی از اپراتورهای مختلف برای مشترکین ارسال می شود.

هر چند اعتراضات بالا رفت و مصوبه ای در خصوص ارسال پیامک های تبلیغاتی توسط اپراتورها در صورت کسب رضایت مشترک صادر شد ولی متاسفانه همچنان این مصوبات نتوانستند شکاف برنامه ارسال پیامک های تبلیغاتی را مسدود کنند.

اپراتورهای همراه

از آهنگ های پیشوازقیمت 300تومان،پیوستن به پیام پیشتاز 450تومان ، چگونه دختردار یا پسردار شویم هر پیام ۳۵ تومان، آیا پوشش من شرعی است احکام فقهی لباس چیست هر پیام ۱۰۰ تومان، خرید وفروش مسکن و انواع دیگر تبلیغات نمونه پیامک هایی که مشترکین را کلافه کرده است.

پیامک مزاحم

علی محمدی از شهوندان پلدختری در گفتگو با خبرنگار بیان روز اظهار داشت:ما برای ارسال یک پیامک باید هزینه ای پرداخت کنیم ولی در مقابل این اپراتورهای همراه اول 24ساعته پیامک تبلیغاتی ارسال می کنند.

وی بیان کرد:به نظر من که هزینه اینگونه پیامک های تبلیغاتی غیر مرتبط و بیهوده را هم از جیب مشترکین پرداخت می کنند زیرا اگر از درآمد اپراتورها بود اصلا اجازه نمی دادند این طور حیف ومیل شود.

یکی دیگر از شهروندان پلدختری در این رابطه افزود:ما از دست این پیامک های تبلیغاتی آسایش نداریم هر چند کد انصراف هم ارسال می کنیم بازهم پس از چند روز دوباره پیامک برای ما ارسال می شود.

پیامک مزاحم

حسن مرادی عنوان کرد:من شغل آزاد دارم ،هر روز تعداد زیادی پیامک تبلیغاتی با عنوان تحصیل وکنکور برای ما ارسال می شود که کمتر از دو ثانیه ما هم آنها را حذف می کنیم.

مهدی باقری از دیگر شهروندان پلدختر با اشاره به اینکه به دلیل بی نظارتی ها اپراتورها سوء استفاده می کنند یادآور شد:اپراتورهای تلفن همراه در مصرف سیم کارت های اعتباری هم سر مشترکین را کلاه می گذارند .

پیامک مزاحم

وی تاکید کرد:هر چند سالیان زیادی که این بحث پیامک های تبلیغاتی مطرح ولی تاکنون به صورت جدی کسی وارد میدان برخورد با متخلفین نشده وسازمان تنظیم مقررات باید در این خصوص قاطعیت به خرج دهد واپراتورها را ملزم به ساماندهی ارسال پیامک های تبلیغاتی کند.

هر چند مسئولان برای رهایی از معضل ارسال پیامک های تبلیغاتی به مشترکین راههایی را از قبیل  این که " مشترکان همراه‌اول درصورت عدم‌تمایل به دریافت پیامک تبلیغاتی عدد «۱» را به شماره ۸۹۹۹ ارسال کنند.و درصورت عدم‌تمایل به دریافت پیامک های سرویس های ایرانسل  مشترکین می توانند عدد «۲» را به شماره ۵۰۰۵ ارسال کنند تا این سرویس برای آن‌ها لغو شود"،اعلام می کنند ،ولی در عمل این راهکارها فقط به صورت موقتی وپس از چند روز یا یک ماه دوباره همان سرویس هایی که شما قبلا لغو کرده اید دوباره فعال می شوند ،این موضوع می طلبد برای جلوگیری از سوء استفاده اپراتورها از این وضعیت وخلاصی مشترکین از این سیل پیامک های تبلیغاتی بر نظارت ها و شدت برخوردها را بیشتر کنند.

انتهای پیام/

 

 

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 2
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۹
0
0
با سلام واقعا جای تاسف داره مخابرات با این همه درآمد علی رغم خصوصی سازی هر روز بیشتر دست در جیب مردم میکنه
مهدی m. b
|
|
۰۹:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۹
0
0
عااااللللییییییی دقیقا همینه

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: