اخبارشهرستان
اخبارجديد
پربیننده ترین
یکی از ایرانیان مقیم آلمان:

یکی از ایرانیان مقیم آلمان گفت:روند استفاده از شبکه های اجتماعی در آلمان به مانند ایران نیست و کاربران از کانال یا گروه های خبری یا دوستی استفاده نمی کنند.

کد خبر: ۱۷۳۹۵
تاریخ انتشار: شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۲

مظاهر رباط از ایرانیان مقیم آلمان که بعنوان مهندس ناظر پروژه های پل سازی مشغول به کار در گفتگو با خبرنگار بیان روزدر خصوص چگونگی استفاده آلمانی ها از شبکه های اجتماعی اظهار داشت:شبکه های اجتماعی تلگرام،واتزاپ،اینستاگرام،لاین و وایبر به مانند ایران در آلمان هم طرفداران وکاربران خاص خود را دارد.

مظاهر آلمان

وی با اشاره به اینکه نحوه استفاده از شبکه های اجتماعی درآلمان نسبت به ایران کمی متفاوت تر است بیان کرد:در ایران کاربران بیشتر ازکانال ها و گروه هایی که در شبکه های اجتماعی تشکیل می دهند به رد و بدل اطلاعات می پردازند که در آلمان عموما جهت استفاده های صنفی مانند گروههایورزشی و یا دانش آموزان جهت هماهنگی بیشتر با دوستان و معلمین و غیر انجام میگیرد

 

شبکه های اجتماعی در خارج

مظاهر عنوان کرد:به جای تشکیل این گروه ها که بیشتر وقت کاربران را به خود مشغول می کند مردم در آلمان بیشتر مشغول کار وتلاش هستند و در ساعات مشخص اوقات فراغت آنهم بسیار محدود از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند.

این ایرانی مقیم آلمان خاطر نشان کرد: در آلمان طیف معلمین ،دانش آموزان و اعضای خانواده با تشکیل گروه هایی با موضوع مسائل درسی و کاری در این فضا به تبادل اطلاعات می پردازند.

  وی با بیان اینکه استفاده از شبکه های اجتماعی برای سن زیر 18سال در آلمان محدودیت دارد تصریح کرد: افراد ناشناس نمی تواند با اشخاصی که  کمتر از  18سال دارند در شبکه های اجتماعی چت کند در صورت انجام به مجازات های سخت همچون زندان های طویل المدت ،چندین سال حبس و پرداخت هزینه های بالایی محکوم می شوند .

شبکه های اجتماعی وبچه هادر آلمان

مظاهر خاطرنشان کرد:از نکات مهم در آلمان این که هیچ فروشگاهی مجاز به فروش مشروبات الکی و سیگار به سنین زیر هیجده نیست و جرم تلقی میشود و هیچ اینترنت کافه ای مجاز به ارایه خدمات به افراد زیر هیجده نمی باشد مگه همراه یکی از والدینش باشند .

شبکه های اجتماعی

وی اشاره کرد بر خلاف بعضی از کاربران ایرانی و بعضی افرادی دیگر که از شبکه های اجتماعی به اقوام ایرانی توهین می کنند و در این خصوص مجازاتی صورت نمی گیرد ولیدر آلمان توهین کردن در شبکه های اجتماعی به اشخاص حقیقی و حقوقی جرم محسوب می شود  و پیگرد قانونی دارد.

 

پل آلمان

 

پل چوبی بین آلمان وسویس

مظاهر عنوان کرد: با بیش از  10سال زحمت و  درس خواندن و تلاش توانستم مجددا در آلمان به همان موقعیت که در  ایران  داشتم برسم و بعنوان مهندس ناظر در پروژه های عمرانی از قبیل پروژه های پل سازی و راهسازی و ابنیه فنی مشغول بکار شوم و هم اکنون بعنوان مهندس ناظر در یکی از شهرداری های آلمان به مدت 14 سال مشغول فعالیت میباشم.

*علی مرادی

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: