اخبارجديد
پربیننده ترین
سایه سنگین بازی های سیاسی نمایندگان بر سر اشتغال جوانان پلدختر:

شش ماه مانده به انتخابات مجلس شورای اسلامی مانده و افرادی هم در برخی از محافل خصوصی خود را بعنوان کاندیدایی مجلس اعلام آمادگی می کنند.

کد خبر: ۱۴۷۴۶
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۴

به گزارشبیان روز،اسفند 94را باید سال تغییر نگرش مردم پلدختر در خصوص انتخاب کاندیدای اصلح منهای طایفه گری دانست زیرا تا به حال کارنامه انتخاباتی مردم نشان داده که انتخاب افراد بر اساس طایفه گرایی باعث عقب ماندگی ومحرومیت شهرستان شده به طوری که منطقه ازبسیاری زیر ساخت های توسعه محروم است.

پس نیاز است که واقعا بزرگان ،ریش سفیدان ،نخبگان و سیاسیون پلدختر نسبت به حذف دیدگاه طایفه گرایی در انتخابات اقدام کنند زیرا این دیدگاه به مانند تارهای عنکبوت راه تنفس پیشرفت را در پلدختر گرفته است.

علی رغم اینکه نماینده فعلی و نمایندگان ادوار گذشته پلدختر اقداماتی را در راستای توسعه شهرستان پلدختر داشته اند ولی در اندازه این منطقه نبوده است.

طبق شنیده ها وضعیت  آبدهی کشکان در گذشته طوری بوده که علی رغم زیادی فرد اصلا از صدای آن می ترسید و در تابستان هر روز باید منتظر غرق شدن یک نفر در آن بودیم ولی در طی این سی سال گذشته نمایندگان مجلس و دولت ها نسبت به احداث سد و آبی کردن زمین های زراعی اقدام خاصی انجام نداده اند هر چند سد پاعلم قرار بود در منطقه احداث شود ولی در همان مراحل اولیه متوقف شد.

کشکان خروشان

عکس سیل 84

خشکی کشکان

 نمایی از خشکی کشکان در شهریورماه94

چرا این ظرفیت آبی در حوزه کشاورزی به  اشتغالزایی تبدیل نشد آیا کم توجهی و ضعف آینده نگری مسئولان وقت علت آن نیست چون بسیاری از تلاش های مسئولان و نمایندگان بیشتر به حواشی معطوف بود.

مواد معدنی (گچ،آهک،شن وماسه) منابع خدادای هستند که در زمان نمایندگی سید مهدی شاهرخی فقط به ظرفیت سیمان آن توجه شد و اقدام به احداث کارخانه سیمان گردکانه کرد که متاسفانه این پروژه هم که گویا بیشتر جنبه تبلیغاتی داشته فقط به شعار تبدیل شد هر چند مراحل اولیه احداث انجام شد ولی طلسم صنعت در پلدختر شکسته نشد ودود سفید این کارخانه از گردکانه بالا نیامد وهمچنان در این روزها هم علت توقف این پروژه از زبان مسولان فقط آسفالت شش کیلومتر راه و دادن تسهیلات بانکی است که این مسئله هم به قصه تکراری برای این پروژه تبدیل شده است.

هوشنگ بازوند در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار بیان روز در خرم آباد افزود: متاسفانه کارخانه سیمان شهرستان پلدختر پس از 12سال فقط  10درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

 وی افزود:بانک ملی بعنوان یکی از بانک های عامل و تامین کننده تسهیلات این پروژه است که مشکلات راه دسترسی به این پروژه را از موانع اجرایی شدن احداث کارخانه سیمان شهرستان پلدختر عنوان می کند.

بازوند تصریح کرد:استانداری لرستان تهیه زیرساخت ها و احداث راه دسترسی این پروژه را به عهده گرفته است.

استاندار لرستان با بیان اینکه سرمایه گذار پروژه احداث کارخانه سیمان پلدختر آماده است اظهارداشت:اخیرا جلسه ای با هیات مدیره بانک ملی کشور داشتیم که برای پرداخت تسهیلات این پروژه به سرمایه گذار موافقت کردند.

بازوند با اشاره به اینکه مراحل مطالعاتی وکارشناسی طرح در حال انجام است افزود:مراحل اجرایی احداث کارخانه سیمان پلدختر در سال 93اجرایی خواهد شد.

 نفت ظرفیت ناشناخته دیگر پلدختر،شهرستان پلدختر با تولید  83 درصد نفت لرستان از اهمیت فوق العاده ای در تولید طلای سیاه در غرب کشور برخوردار است و اهمیت این جایگاه بر هیچ کس پوشیده نیست ، مسئولان استانی وشهرستانی برای استفاده از این ظرفیت بالا در این منطقه نفت خیز و بمنظور اشتغالزایی اقدام به کلنگ زنی احداث پالایشگاه  با ظرفیت 30 هزار بشکه نفت در منطقه جلگه خلج کردند.

پالایشگاه نفت پلدختر

پس از تصویب هیئت دولت و گرفتن موافقت نامه اصولی ایجاد پالایشگاه بالاخره کلنگ پالایشگاه نفت استان لرستان در تاریخ 21 بهمن ماه سال 88 با حضور هزاران نفر از روستائیان منطقه در محل روستای "جلگه خلج" شهرستان پلدختر به زمین زده شد و پیمانکار طرح هم از اتمام آن به مدت 36ماه صحبت کرد، در حالیکه هیچ کدام از مردمی که برای کلنگ زنی این پروژه حضور یافتند نمی دانستند که این کلنگ نیز به دلیل غیرکارشناسی بودن روی زمین خواهد ماند.

پالایشگاه نفت

 این ظرفیت نفتی از دیدگاه نمایندگان و مسئولان ادوار گذشته مغفول مانده است،دکتر کائیدی نماینده فعلی پلدختر پس از سی سال پیشنهاد خوب احداث پالایشگاه را داد ولی متاسفانه پیگیری ها به نتیجه نرسید و پس از 7سال این مسئله فقط به اقدام تبلیغات انتخاباتی تبدیل شد که تاریخ مصرف آن در برهه خاصی به پایان رسید،هرچند در سال های گذشته علت کندی این پروژه به نقل از مسئولان مشکلات زیست محیطی و ممانعت محیط زیست عنوان شد ولی عاقبت این پالایشگاه به مانند کارخانه سیمان به زباله دان تاریخ پیوست.

 جالب که مسئولان برای دل گرم کردن جوانان از تغییر فرهنگ کار و حذف پشت میز نشستن حرف می زنند و همه را به اشتغالزایی در بخش کشاورزی دعوت می کنند این در حالی است که این روزها بی تدبیری ها باعث خشکی کشکان و حذف کشاورزی در پلدختر شده است ،حالا مسئولان دلسوز واقعا باید برای اشتغالزایی جوانی که چهارسال یا بیشتر نور چشمش را در راه تحصیل از دست داده چه باید کرد؟

اشتغالزایی

مهاجرت به استان و شهرهای دیگر برای پیدا کردن شغل در رستوران ها و شرکت ها کار این روزهای جوانان پلدختر که متاسفانه برخی از آنها هم در حین کار فوت می کنند یا در دام اعتیاد گرفتار می شوند.

حالا واقعا مردم باید با توجه به این مسائل و خیلی از دغدغه های دیگر به دنبال تغییر نگرش در انتخابات باشند و دیگر بر اساس طایفه بازی کاندیداها را انتخاب نکنند .

 کاندیداهای انتخابات مجلس اسفندماه 94در پلدختر باید بدانند اگر واقعا می توانند فقط بحث اشغالزایی که در این یادداشت مورد نظر بود را به سرانجام برسانند دست به کت و شلوار شوند و در محافل اعلام آمادگی کنند در غیر این صورت آخرت خود را نسوزند وحق الناس 80هزار جمعیت شهرستان را به گردن نگیرید.

استعفا تضمین وکلا

کاندیداهای احتمالی انتخابات مجلس در پلدختر باید به مردم تضمبن دهند که اگر انتخاب شدند و سکان دار کرسی تصمیم گیری را در بهارستان به دست گرفتند به مردم تضمین دهند که در صورتی که نتوانستند خواسته های به حق مردم را در خصوص اشتغالزایی در حوزه کشاورزی و صنعتی برآورده کنند در هر زمانی بود استعفا دهد در غیر این صورت مردم خصوصا جوانان این شهرستان از وعده وعیدهای بی نتیجه و بازی های بچه گانه سیاسی برای عزل ونصب مدیریک اداره خسته شدند.

 انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 18
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۰۲
0
0
سلام.کسی باید نماینده پلدختر باشه. که صداقت داشته باشه.
شهر وند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۷ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۸
0
0
اگه نمیتونه چرا قول میده
منطقه بالاگریوه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۷
0
0
کارخانه سیمان ، پالایشگاه که هیچ ..، فرودگاه بین المللی با روزی 1000 پرواز به خارج !!! راه آهن اروپا - آسیا !! ، هم بیارن پلدختر هیچ نفعی به حال پلدختر که نداره ، به اسم مرکز استان تموم میشه! یا کارکنانش رو از خارج از استان (!!!) میارن . کسی هم یقه ی نماینده ای رو نگیره ! کدوم نماینده ی پلدختر بعد از اتمام کارش در مجلس برگشته به پلدختر یا مونده؟؟؟ حالا ما بیاییم نماینده رو سوال و جواب کنیم چی بشه؟؟ فقط اینو بگم : « انتخابات امسال هم صد در صد بر اساس طایفه گرایی هست . باور نمیکنید؟! این کر / این هم نشو | . ما مردم خودمون ضعف داریم . همینایی که تو انتخابات رای میدن و طرف نماینده میشه اگه به نفعش بود تعریف میکنه اگه هم به ضررش باشه خوب بدگویی میکنه . ما بر اساس کارهای نماینده که برای پلدختر کرده حرف نمیزنیم هیچوقت . بر اساس منافع شخصی حرف میزنیم . امیدوارم این انتخابات چشم گوشتان رو باز کنید نماینده ای که انتخاب میکنید ازش پشیمون نشین . پس مشکل از خودتونه اونایی که بر اساس طایفه گرایی رای دادن . بیان روز نشون بده تا مردم جوابم رو بدن...
بگم بگم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۶
0
0
نماینده پس از هشت سال بیاید پاسخ دهد چرا پالایشگاه و کارخانه سیمان به مراحل اجرایی نرسید کی نذاشت بگم بگم بگم
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۶
0
0
آقای مدیرسایت هرچند حرف درستی میزنی لیکن درعمل دلبستگی به پست ومقام نمیگذارد .دوستان میگویند برخی نمایندگان درجمع مدیران وکارکنان با آیه وحدیث استدلال میکنند که دلبسته به دنیا وپست ومقام نباشید ولی درعمل خودشان اعتقادی ندارند به این حرفها وبعداز جلسات ریشخند میزنند به شرکت کنندگان.اگر این مسائل نبود الان استان ما وشهرستان پلدختر اینجوری نبود که آدم گریه اش بیاید .حداقل به شهرستانهای همجوار نگاه کنید حداقل امید به زندگی درشهرشان دارند ولی درپلدختر شرط اشتغال همراهی درباندانتخاباتی است وگرنه باهرمدرکی باید پیرشد وبرای پل صراط نگه داشت اگر به درد هم بخورد!!!!
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۶
0
0
انشاالله ما امیدواریم که هرکسی که میخواد بیاد نماینده بشه اولاً وضعیت اشتغال جوانان پلدختری رو فراهم کنند (عدالت )نه جوانان جای دیگر دوماً فکری اساسی به حال آب کشاورزی کنه
دلسوز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۶
0
0
کارخانه سیمان و پالایشگاه که با نمایندگان پلدختر حل نمی شود مگر تفویض اختیار بدیم به نمایندگان اراک و اصفهان تا ببینم این قدر طول می کشه برای احداث این دو پروژه اشتغالزا
درد ودل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۶
0
0
واقعا جای سوال اگر نماینده ای نتواند مطالبات مردم را در چهار سال اول که هیچ تا نیمه دوم چهار سال دیگر نمایندگی برآورده کند و اکثر مردم از عملکرد آن ناراضی باشند قانون چه راهکاری برای نظارت مردم در این خصوص دارد که به حق خود برسند گویا برخی ها به خاطر اینکه می دانند چهار سال تخت در مجلس هستند برخی از وظایف خود را فراموش می کنند.منتشر کنید این درد و دل
حقیقت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۶
0
0
سلام،فقط میدانم کسانی از ....حمایت میکنند که از ایشون پستی گرفتن یا با ناحقی خودشون یا از بستگانشون جایی در این شهر استخدام شدن
|
|
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۶
0
0
در جواب بکمراد شما از کدام آزادی حرف میزنی؟ کدام اشتغال؟ کدام صنعت؟ نماینده باید کارهای عمرانی و کارخانه و شهرک صنعتی که باعث اشتغال چندین هزار جوان بشه رو انجام بده نه اینکه برای یک عده خاص مفید باشه. ..
پاسخ ها
بکمراد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۰
جواب قبلیمو بزن لطفا"

کشکان خشک
|
|
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۶
0
0
پلدختر جای ماندن نیست از ویسیان که میری اونورتر پیشرفت رو می بینی با آب کشکان برنج کاری و مردم پلدختر هم....نماینده واقعا این دردها را نمی بینه خشکی کشکان به مانند حادثه دریاچه ارومیه است که اینقدر بی تفاوت می گذرند
کریمیان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۶
0
0
افتتاح کارخانه سیمان و پیشرفت فیزیکی 30درصد پالایشگاه و افتتاح پمپاژهای بخشی از اراضی چم مهر جایدر واشیان نمی توانست در این چهارسال دوران نمایندگی دکتر کائیدی انجام گیرد آیا انتظار زیادی بود و واقعا چیز محالی بود
پاسخ ها
کریم !
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۱
اگر شرایط کار جور باشه نخیر نیست! اما سرمایه گذار بخش خصوصی برای پالایشگاه باید پیدا بشه یا نه؟!سیمان هم اعتبار میخاد مگه به حرفه؟؟؟

محرومان24
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۶
0
0
سلام مجلس باید اهرم نظارتی برای مردم در قبال نمایندگان ضعیف ایجاد کند،نماینده ای چهار سال با خیال راحت برود و کاری با حوزه انتخابیه نداشته باشد نمی شود (محرومان24)
رحیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۶
0
0
به نماینده ای رای میدهم که تضمین پالایشگاه وکارخانه سیمان دهد می توانید بسم الله...
بکمراد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۵
0
0
آن روزگاری که نماینده سابق میآمد و با گستاخی میگفت پلدختر یک نفر بیکار هم ندارد! چرا ملت پلدختر بر طبل مخالفت نکوبیده اند چرا کسی چیزی نگفت؟؟ چون خفقان ....نمیگذاشت؟ حال که مردم آزاد شده اند واین بنده خدا با شجاعت اون حجم خودکامگی را کنار زد و شروع به تکاپو کرد ودر مقابل کل نمایندگان استان موفقیت هایی در زمینه بهداشتی درمانی مراکز دانشگاهی و..... حاصل کرده چشم بر این تحرکات بستیم؟؟؟!! مگه به گفته خود شما پیشنهاد پالایشگاه خلاقیت دکتر نبوده؟! حال که به نتیجه ننشسته ایشان مقصرند مگر؟؟؟ انصاف روا دارید ودر نقدهایمان منصفانه قضاوت کنیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۵
0
0
ای برادر این چه سخن عجولانه ای است؟؟ موفقیت یک نماینده در گرو 1000آیتم ملی استانی منطقه ای ومطالبات عمومی است مردم پلدختر به آب پتی هم قانع اند!! نماینده که نمیتواند معجزه کند

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: