پربیننده ترین

امام زاده احمد(ع) شهرستان پلدختر یکی از اماکن زیارتی لرستان که در شهرستان پلدختر واقع شده وهمه ساله میزبان زائرینی از اقصی نقاط کشور می باشد.

کد خبر: ۱۴۲۹
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۸

به گزارش بیان روزدر مسیر لرستان - خوزستان بعد از شهرستان پلدختر به دهستان پاعلم میرسیم.

جایی که نامش را از علم شاه احمد(س) گرفته است. کبیر کوه از رشته سلسه کوه های زاگرس است. مردم عوام همیشه از آن بنام هفت کوه یاد میکنند.       

امامزاده "شاه احمد" که به گویش محلی به آن "شااحمی" می گویند به عنوان یک جاذبه گردشگری مذهبی، از جایگاه خاص و ویژه ای در میان مردم استان های غربی کشور،  خوزستانی ها,لرستانی ها و ایلامی ها برخوردار است. 

 این  امامزاده همچون نگینی مرصع بر چکاد ارتفاعات کبیرکوه و در منطقه سخت گذر و برفراز ارتفاع یک هزار و 610 متری کبیرکوه در ضلع جنوب غربی دهستان پاعلم واقع شده است.

به رغم سختی محور تردد این  امامزداه، اما همیشه در ایام تعطیلات سال به ویژه نوروز، جمع زیادی از گردشگران برای زیارت این مکان مقدس به این ارتفاعات سفر می کنند.

مردم این منطقه به کرامیت و بزرگی این  امامزاده به دلیل شفای هزاران بیماران اعتقاد خاصی دارند و همواره جمعیت زیادی از استان های لرستان ، ایلام ،کرمانشاه، خوزستان و دیگر مناطق غربی کشور برای زیارت این  امامزاده به شهرستان پلدختر سفر می کنند.  وجود مناظر زیبای طبیعی و کوهستانی این  امامزاده، شرایط خاصی را برای تفریح گرداشکرانی که به این منطقه سفر می کنند، فراهم کرده است.  

                                                  تصویرقدیمی امام زاده احمد(ع)

.  زائران و مشتاقان این  امامزاده که بنا بر گفته مردم نسب وی به  امام موسی‌کاظم(ع) می‌رسد، در ماههای اسفند تا خرداد از مکانی به نام پاعلم 60 کیلومتری جنوب پل‌دختر از طریق جاده‌ای فرعی متعلق به شرکت نفت حدود 5 کیلومتری جاده اصلی مسیر اختصاصی زیارت را آغاز و سپس با پای پیاده و عده‌ای از طریق راههای پرفراز و نشیب و کوهستانی پس از حدود 4 تا 5 ساعت پیاده‌روی در سنگلاخ‌ها و پرتگاههای خطرناک و پشت سر نهادن چندین کوه و دره به زیارت این بقعه مشرف می‌شوند.  در حال حاضر ساختمان و سرویس های ان اماده شده و در ایام نوروز پذیرای زائرین است - اکثر کسانی که به زیارات ان بزرگوار مشرف می شوند حاجت مندان هستند و با کراماتی که این بزرگوار دارد همواره حاجات مردم را براورده نموده است .

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 2
یلامی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۱۳ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۳
0
0
این امام زاده جزو استان ایلام است شماها عادت برآن دارید همه چیز ایلام به نام خود معرفی می کنید
بالاگریوه
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۳:۰۲ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۷
0
0
(هوار اه داد بیداد ... هنی بو *لِنت* سوخته دِت میایه باد..) ما چند بار رفتیم . خیلی شلوغ بود متاسفانه ابتدای جاده اش (البته پای کوه) انقدر شلوغ بود از خیلی ماشین ها بوی لنت و ترمز بلند شد . بعضی هم موتور ماشینشون داغ کرد . از مسئولان خواهشمندیم که یک پارکینگ در پای کوه بسازند تا مردم با سایپاها راحت تر بتوانند به زیارت روند.

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: