اخبارجديد
پربیننده ترین

اخیرا خبر دار شدیم یکی از ادارات شهرستان پلدختر نماینده حقوقی خود را از شهرهای همجوار استخدام کرده است.

کد خبر: ۱۴۰۹۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۲۷

به گزارش بیان روز،یک منبع آگاه در تماس تلفنی با پایگاه اطلاع رسانی بیان روز نسبت به استخدام یک فرد غیر بومی در سمت نماینده حقوقی یکی از ادارات پلدختر مطالبی را بیان کرد.

وقتی این موضوع را از طریق متولیان امر پیگیری کردیم متاسفانه صحت این خبر تایید شد،در رشته حقوق فردی از یک منطقه خاص بر اساس ضابطه به صورت شرکتی به عنوان نماینده حقوقی استخدام شده است ،این در حالی که فارغ التحصیلان بومی متعددی در پلدختر وجود دارد که متاسفانه در اینگونه موارد معدود استخدامی هم حق آنها ضایع می شود.

جالب این است که این استخدامی در ادامه برخی از  استخدامی های دیگر ادارات پلدختر هم از یک شهر خاص صورت می گیرد که در شهرستان سابقه دیرینه ای دارد.

به نظر می رسد که از لحاظ منابع انسانی که بعنوان بستر توسعه در هر جامعه مدنظر است در شهرستان پلدختر با چالشی بزرگ مواجه هستیم به طوری که بیشتر جوانان این منطقه علی رغم داشتن مدارک تحصیلی دانشگاهی ولی در نهایت سر از مشاغل آزاد و مهاجرت به تهران و استان ها های همجوار در می آورند.

واقعا مشکل کجاست که باید برای نماینده حقوقی یک اداره که خود شهرستان دارای نیروی انسانی فارغ التحصیل با تجربه و متخصص است بدون توجه به این ظرفیت ،باید از شهرهای همجوار استخدام صورت بگیرد.

هر چند دولت بارها اعلام کرده که  استخدام دستگاه های اجرایی باید از طریق فراخوان،آزمون و مصاحبه صورت گیرد ،استخدام بدون ضابطه به صورت شرکتی  را باید راهکار دور زدن دولت دانست که این نیرو پس از چند سال به صورت قراردادی تبدیل وضعیت و استخدام رسمی می شود .

پیشنهاد می شود متولیان امر در خصوص آمار فارغ التحصیلان بیکار پلدختر که در کشور مشغول کار آزاد هستند آماری استخراج شود  تا مشخص شود برای هدایت منابع انسانی این شهرستان به بازار کار با چه چالش های بزرگی مواجه هستیم.

متاسفانه رابطه بازی های خارج از قانون که دکتر روحانی در سخنرانی خود در مورد این گونه استخدامی های بی ظابطه آن را "سوار شدن بی بلیت اتوبوسی"عنوان کرده باعث شده عده کمی از نیرهای جوان ،متخصص و باتجربه شهرستان پلدختر در سمت های مختلف اداری و غیر اداری این شهرستان مشغول به کار شوند و بیشتر آنها در شرکت های خصوصی یا شغل های دیگر مشغول شوند.

 در سایه بی تدبیری ها ،متاسفانه برخی از موسسات خصوصی هم که باید فرد بومی اداره آنها را برعهده بگیرد توسط افراد غیر بومی اداره می شود که به دلیل اینکه با محل زندگی خود در شهرهای همجوار فاصله دارند محل خواب و زندگی آنها هم در داخل این موسسات قرار دارد.

اشتغال و استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های شهرستان پلدختر حق جوانان پلدختر که مسئولان نسبت به آن برای جوانان منطقه احترام قائل شوند.

امیدواریم فرماندار پلدختر ،نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی و ائمه جمعه پلدختر و معمولان نسبت به احقاق حق جوانان شهرستان پلدختر در خصوص رفع موانع و مشکلات به کار گیری منابع انسانی متخصص و باتجربه این شهرستان چاره اندیشی شود.

گفتنی است که قبل از انتشار این تلنگر خبری،موضوع را به صورت تلفنی و حضوری از طریق متولیان مربوطه پیگیری کرده ایم که متاسفانه جواب قانع کننده ای در این خصوص دریافت نکرده ایم و پایگاه اطلاع رسانی بیان روز این حق را برای مدیر این اداره قائل است که در این خصوص مطالب آنها منتشر شود.

 

 

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 3
براتعلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۲
0
0
استدلال احساسی راه بجایی نمی برد ایشان به زعم قوی از مجاری متعارف امده اند که بلامانع است وصرف غیر بومی بودن دلیل بر عدم صحت نیست!
پاسخ ها
زعم قوی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۲
سوال اینست که آیا شهر ما فرد بیکار در رشته مورد نظر را ندارد وایا این فرصت برای استخدام در شهر های دیگر برای ما هم وجود دارد.

جهانگیری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۱
0
0
عزیزم متاثر هستیم از این جریان شکایت به کی می کنی مگر می شود آنها از این خبر مهم بی اطلاع باشند شما بیائید با کانون قدرت چفت بشوید ، قلم بزنید بعد از مدتی آثار آن رامی بینید عیب شما این است که برای خبرسازی مخالف مسئولین وتصمیم سازان حکومتی می شوید و طرفدار افرادیکه نمی توانند خودشان را اداره کنند شده اید شما از این منفذ می توانید حداکثر بهره برداری را بکنید کار شما برعکس است آرزوی سلامتی برای شما دارم و از خداوند می خواهیم مشکل همه مسلمانان حل شود

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: