اخبارشهرستان
اخبارجديد
پربیننده ترین

خبرنگار لرستانی که با انتقاد از مسئولان از محل خدمتش در یک ارگان دولتی و غیر قانونی اخراج شد به شغل کشاورزی مشغول است.

کد خبر: ۱۳۴۲۶
تاریخ انتشار: سه شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۰

به گزارش بیان روز ،عباس جودکی یکی از خبرنگاران با سابقه و فعال استان لرستان و شهرستان پلدختر که ده سال به کاری خبری مشغول است حدود 4 سال پیش بخاطر انعکاس برخی مشکلات شهرستان پلدختر توسط مسئولان بطور غیر قانونی از محل خدمتش در یک ارگان دولتی از کار اخراج شد ، وی با وجود صدور بازگشت بکار توسط اداره کار ورفاه اجتماعی در بلاتکلیفی بسر می برد و در این مدت اتفاق های برای او بوقوع پیوسته که خواندن آن خالی از لطف نیست .

این خبرنگار در گفتگو با خبرنگار ما، از بی مهری های زیادی که در حقش  شده می گوید از تهدید به شلاق زدن ، کتک کاری ، پرونده سازی و اخراج غیر قانونی از محل خدمتش می گوید که تنها بخشی از حقوق از دسته رفته این فعال خبری در لرستان است .

س- لطفا خودتان را معرفی کنید ؟! با سلام به همه خوانندگان عزیز و تبریک سال جدید ، عباس جودکی هستم 34 ساله ، متاهل داری یک فرزند دختر هستم .

س – چطور شد که وارد کار خبری شدید ؟! راستش این موضوع برمی گردد به خیالی سالها پیش وقتی پدرم نمایندگی فروش نشریات  روزنامه رسالت را در سال 70 بر عهده داشت برمی گردد ، من  آن زمان کلاس سوم دبستان بودم که با روزنامه آشنا شدم ، یادم است در آن سالها  یکی دو خبرنگار پیشکسوت از پدرم روزنامه می خریدند البته یکی از دایی بنده هم نمایندگی روزنامه کیهان را بعهده داشت ، تا سال 83 که موفق به اخذ مدرک کاردانی برق شدم و اولین بار یک مطلب با تیتر انتظار 17 ساله مردم پلدختر  در خصوص بیمارستان پلدختر که در ویژه نامه کیهان لرستان چاپ شد نوشتم و بعد از مدتی به خدمت مقدس سربازی رفتم و در این مدت بخاطر اینکه کارم تا پایان ساعت اداری بود و بعد از آن بیکار بودم وقت را غنیمت شمردم و در کلاس آموزش خبرنگاری استاد هوشنگ بیرانوند در اداره کل ارشاد خرم آباد برگزار بود شرکت می کردم که جا دارد از ایشان تشکر ویژه ای داشته باشم .

س – آن زمان فکر می کردی خبرنگاری کار سختی باشه ؟! راستش بخوای نه اما در سالهای ابتدایی یک مطلب در خصوص کیفیت نان پلدختر در کیهان سراسری نوشتم  وگفتم کیفیت نان در این شهر آنچنان پایین است که احشام هم از خوردن آن خودداری می کنند که بد جوری سر وصدا کرد و یک هیئت از استان برای بررسی موضوع به دفتر کیهان پلدختر  آمد و بعدا فهمیدم این هیئت به دستور وزیر آمده  آن موقعه بود که فهمیدم این کار بیش از آنکه تصور کنم سخت است.

س- بالاخره نگفتی نتیجه بررسی آن هیئت به کجا رسید ؟! عرض شود وقتی از ما مدارک  مستند در خصوص آن خبر را خواستند نمی دانستم باید چکار کنم که فورا یه فکر به ذهنم آمد و رفتم به خانه یکی از همسایگان و یک نان گرفتم و سپس از یک نانوایی یک نان تازه تهیه کردم و رفتم به فرمانداری پلدختر و در جلسه ای که با حضور نمایندگان غله استان و بازرگانی و جناب طولابی معاون فعلی  سیاسی استانداری آن زمان معاون فرماندار  بود شرکت کردم و گفتم  این هم مدارک مستند که میخواستید آیا شما حاضر هستید از این نان ها بخورید ؟!

البته آنها هم دلایل مخصوص خود را داشتند حتی بحث بجایی رسید که یکی از حاضرین به من گفت  شما چکاره هستید ؟! مردم باید خودشان اعتراض کنند !!خلاصه بعد از چند روز ریئس بازرگانی پلدختر را در خیابان دیدم که به من گفت بچه های استان گفته اند چطوری می شود شر این خبرنگار سمج را کم کنیم  ؟!

البته از این جور اتفاقات در اطلاع رسانی وجود دارد خصوصا برای خبرنگارانی که از مسئولان انتقاد می کنند یادم نرفته وقتی از اولین استخر شنای پلدختر انتقاد کردم  با یکی از مسئولان سر شناس جرو بحث مان شد و وقتی بحث ما بالاگرفت من رو تهدید به شلاق زدن کرد.

یا همان چند وقت پیش وقتی آب شرب شهر چند روز قطع بود و مردم حسابی کلافه شده بودند درست  زمانیکه استاندار لرستان وارد پلدختر شد آب وصل شد من از استاندار سئوال کردم که مردم واقعا از این قطعی آب نارحت و خواستار پاسخگوی مسئولان هستند که یکی از محافظان استاندار حسابی از خجالت ما در آمد و این موضوع حتی به شورای اداری کشید ؟!

س- مدتی است در بحث خبر کم پیدایی آیا کلا کار خبری را به لقایش سپردی ؟!چندی است درگیر مشکلاتی از جمله پیگیری حق قانونی و بازگشت بکارم هستم همچنین در این مدت مشغول کار کشاورزی ام و به پدرم  در باغ انگوری که داریم کمک می کنم  .

س – بالاخره این جریان بازگشت شما به کجار رسید ؟! جودکی خنده ای میکند و به شوخی بیان می کنه کارم به مذاکرات هسته ای گره خورده و یه جوری به 1+5 مربوطه میشه که سعی می کنم ظریفانه حلش کنم ؟!

البته ایشان  توضیح مفصلی در این خصوص می دهد مدارکی مستندی را به ما نشان می دهد که حاکیت از پرونده سازی در وزارت بهداشت توسط مسئولان علیه او می دهد و معتقد است اگر آنها رسانه ای شود  ممکنه از این مدارک در انتخابات مجلس علیه کاندیدی سوء استفاده گردد  و خلاصه در پایان این درد دل می گوید خدا بزرگ است ؟!!

س – چرا از طریق دولت جدید پیگیری حقوق قانونی خود را دنبال نمی کنید ؟! این خبرنگار پاسخ می دهد همه مسئولان یه جوری ها یی در جریان اخراج او هستند از فرماندار ، امام جمعه  تا  استاندار گرفته و معاون سیاسی ایشان  ولی متاسفانه به دلیل سیاست زدگی در شهرستان برخی مسئولان در دانشگاه علوم پزشکی لرستان یه جوری هایی مایل نیستند که رای بازگشت بکارم را اجرا کنند.

س- با اینکه اخراج شدی هنوز دوست داری انتقاد کنی یا مثلا به تعریف وتمجید بپردازی تا شاید مشکلت حل شود ؟! اینجوری نیست که همه اش من انتقاد میکنم بلکه اعتقاد دارم خبرنگاری این نیست که همه اش بنویسیم وی گفت ، وی افزود بلکه خبرنگار واقعی کسی  است که شجاعت داشته و تحلیل کند،  انتقاد کند راحل بدهد والا تعریف کردن را همه بلد هستند و کاری ندارد تازه به نان ونوایی هم می رسی و زود کارت حل می شود!

س - انتظار شما از مسئولان استان چیست   ؟! انتظار من فقط یک چیز است در مقابل انتقاد های خبرنگاران پاسخگو باشند در بحث کاری ام انتظاری ندارم اما مسئولانیکه باعث اخراجم شدن ونان زن و بچه ام را آجر کرده اند را به خدا واگذار می کنم و معتقدم نفرین مادر و شش خواهرم دامن آنها را خواهد گرفت و در پاسخ به  کسانیکه امروز مسئولیت دارند و بخاطر چند روز ریاست خود حاضر به کمک و احقاق حق نیستند می گویم خدا بزرگ است و این مقام ها رفتنی هستند .

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 6
سعید
|
United Kingdom
|
۰۲:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۷
0
0
..... جان صندلی بعضی ها به لرزه درامده و انشاالله اردیبهشت اینده شروع به کار خواهی کرد مطمعن باش همیشه خدا با صابرین است
چم گز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۱
0
0
سر سپردگی هم حدی دارد!
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۰
0
0
خبرنگاران پرتلاش پلدختر خبر هفته گذشته شما رو در بالاتر از خبر شبکه یک ملاحضه کردیم گزارش خوبی بود به شما تبریک می گوییم موفق و پیروز باشید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۲/۰۸
0
0
آقا مشکلات مردم را رسیدگی کنید...
یک خبرنگار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۲/۰۸
0
0
آقای استاندار شما برای خبرنگاران چکار کردید ؟!! همه اش ......
|
United Kingdom
|
۰۴:۳۲ - ۱۳۹۴/۰۲/۰۸
0
0
کشاورز !!پس اون مغازه که در میدان بهشتیه مال منه.اون ساختمون شیشه ای.

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: