اخبارشهرستان
پربیننده ترین

با حضور نماینده ولی فقیه در لرستان وامام جمعه خرم آباد و مدیر کل آموزش وپرورش استان،مراسم جشنی به مناسبت ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) در دبیرستان دخترانه خدیجه کبری (س) شهرستان خرم آباد برگزار شد.

کد خبر: ۱۳۱۷۳
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۳۶

به گزارش بیان روز ،حجت الاسلام سید احمد میرعمادی نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه شهرستان خرم آباد  پس از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر با اشاره به زندگانی پر برکت بزرگ بانوی اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) ، تبعیت و پیروی از سیره آن حضرت را ضامن سعادت زنان و دختران جامعه برشمرد و افزود: دانش آموزان باید با الگو گرفتن از حضرت فاطمه زهرا سلام  الله علیها حجاب و عفاف را سرلوحه کار خود قرار دهند و در پرورش باورهای اعتقادی ویادگیری مسائل دینی و شرعی تلاش کنند .

وی به نقش تاثیر گذار زنان در انقلاب اشاره کرد و گفت : زنان و دختران نقش مهمی در عرصه های مختلف انقلاب ایفا کرده اند و باید تلاش شود تا این تاثیر گذاری در عرصه های تعلیم و تربیت تداوم پیدا کند .
 
 
میرعمادی تصریح کرد : نمازخانه های مدارس باید پایگاه ارتباط دانش آموزان با معبود باشد .
 
وی اضافه کرد : باید از این ظرفیت و بستر مهم برای تعمیق باورهای اعتقادی دانش آموزان استفاده کرد .
 
مدیر کل آموزش و پرورش لرستان هم به سیاست توسعه فرایند پرورشی در آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت : توسعه فرهنگ نماز و اقامه نماز در مدارس یکی از محوری ترین کارها  در آموزش و پررورش است .

 گودرز کریمی فر افزود : قریب یک هزارو 500نمازخانه فعال مستقل در مدارس استان وجود دارد که محل ارتباط و انس دانش آموزان با خالق و معبوداست .

وی بیان کرد : در حال حاضر 564 امام جماعت روحانی و قریب 600 امام جماعت فرهنگی کار اقامه نماز در مدارس را پیگیری می کنند .

مدیر کل آموزش وپرورش لرستان  به برنامه های آموزش و پرورش برای انس بیشتر دانش آموزان با نماز و تعمیق باورهای اعتقادی آنها اشاره کرد و گفت : بیش از 500 نشست و گفتمان مذهبی با محوریت نماز در مدارس لرستان برگزار شده که تلاش می شود این گفتمان ها و نسشت های پرسش و پاسخ توسعه یابد.

وی در ادامه با تقدیر از تعامل مثبت و سازنده نماینده ولی فقیه در استان لرستان و ائمه جمعه و جماعات در اقامه نماز در مدارس و پیگیری مسائل پرورشی گفت : با فعال سازی کمیته همکاری های حوزه های علمیه و آموزش و پرورش تلاش می شود تا از ظرفیت بالقوه روحانیت در پیشبرد برنامه های پرورشی حداکثر استفاده را برد .  

گفتنی است در این مراسم که با مولودی خانی ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن نیز همراه بود با اهداء جوایزی از تعدادی از دانش آموزان تقدیر شد.

*سمیرا مردانی

 انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: