پربیننده ترین

آبشار افرینه از دیگر مناطق دیدنی شهرستان پلدختر،که  باچشم اندازطبیعی وزیبایی که داردچشم هربیننده ای رابه خودجلب می کندودرایام تابستان برای رهایی ازگرمای طاقت فرسای جنوب مکان مناسبی برای استراحت مسافرین است.

کد خبر: ۱۲۸۷
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۰

به گزارش بیان روز،آبشار افرينه لرستان e53 47 n18 33 در منطقه تاريخي پلدختر و در کنار روستاي کوچک افرينه آبشاري زيبا با پيشينه اي کهن پديد آمده که رازهاي سربه مهري از دوران ساسانيان در ميان رود جاري و آسياب خرابه کنار آن پنهان است.

آبشار افرينه در درمسرجاده اصلی لرستان به خوزستان واقع است.

از نکات قابل ذکر در مورد اين آبشار کم توجهي به زيبايي و طبيعت اطراف آن است. اين مکان با دارا بودن پيشينه اي کهن و نزديکي به پل هاي تاريخي معمولان و پلدختر با کمي توجه بيشتر به صرف سرمايه اي اندک، مي تواند يکي از استراحتگاه هاي مهم حدفاصل خرم آباد به انديمشک باشد.

آب افرينه يا آب چولهول به طول 25 کيلومتر از تلاقي رودخانه هاي چشمک و افرينه در نقطه اي واقع در 38 کيلومتري جنوب غربي خرم آباد سرچشمه گرفته و از دره پرپيچ و خم منطقه چولهول عبور کرده و پس از ساختن آبشار افرينه در کنار روستاي افرينه به رودخانه کشگان مي ريزد. قبل از رسيدن به افرينه مي توان پل تاريخي معمولان با طبيعت زيبايش را بازديد نمود. در نزديکي اين پل، آبشار فصلي معمولان، در کنار جاده اصلي جلوه مي کند که محلي مناسب جهت توقف و استراحت مسافران عبوري است.

زیبائی موجود در این منطقه به حدی است که انسان را شیفته خود می کند آبشار بسیار زیبا و کم نظیری است در کنار این آبشار رودخانه خروشانی جریان دارد   ما هم چشم براه سبزتان هستیم.

 

 

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: