اخبارجديد
پربیننده ترین

با حضور  فرماندار  ، امام جمعه،مدیر آموزش وپرورش ، کمیته امداد  و جمعي از مديران محلی زنگ جشن نيكوكاري در دبيرستان دخترانه شاهد  پلدختر نواخته شد.

 

کد خبر: ۱۲۶۳۰
تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۳

به گزارش بیان روز،حجت الاسلام علی محمد لروند امام جمعه پلدختر در این مراسم با اشاره به اهمیت انفاق در اسلام افزود:در روایات معصومین و قرآن کریم بر انفاق ، زکات و خمس تاکید شده است.

وی بیان کرد:جشن نیکوکاری فرت مناسبی است تا در شروع سال جدید به افرادی که بنیه مالی ضعیفی دارند توجه بیشتری شود.

وی با بیان اینکهكمك به نيازمندان را موجب  از بين رفتن فاصله طبقاتي در جامعه است افزود : احسان و نيكوكاري از جمله فضيلت هاي مهم  ديني و يكي از مفاهيم ارزشمندي  است كه در آموزه هاي ديني  بصورت جدي مورد توجه قرار گرفته  است .

امام جمعه پلدختر اظهار کرد:ما این اعمال زیبا و خداپسندانه را همواره در طول سال و با برگزاری چنین جشن هایی به مناسبت های مختلف در استان و شهرستان مریوان مشاهده می کنیم. 

 

 

 فرماندار پلدختر در این مراسم  كمك به هم نوعان از كارهايي خیر و معنویی عنوان کرد و افزود:انسان وجامعه به این اقدامات خیر نیاز دارد و بعنوان یک وظیفه بزرگ باید به آن توجه داشته باشد.

قدرت اله ترابی نژاد بیان کرد:  احسان و نيكوكاري از جمله فضيلت هاي مهم  ديني و يكي از مفاهيم ارزشمندي  است كه در آموزه هاي ديني  بصورت جدي مورد توجه قرار گرفته  است .

وی نيكو كاري  و كمك به افراد نيازمند امري است كه دارای جنبه های اخروی واجتماعی  است   كه انسان قبل از اينكه رضايت ديگران  را جلب كند ، خود را از كاري  كه كرده خشنود  مي كند  و اين عمل مي تواند در تقويت روحيه مشاركت  در همه ابعاد موثر باشد.

وي  ادامه  داد :جشن نيكو كاري  را بهترين  فرصت براي مشاركت دانش آموزان در توجه به محرومان  و نيازمندان دانست و گفت : جشن نيكوكاري ها ترويج فرهنگ نوع دوستي است كه بايد در  كار خير در سنين پايين  نهادينه شود .

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: