اخبارشهرستان
اخبارجديد
پربیننده ترین

مشخص نشدن وظیفه برای آموزش و پرورش در راستای اقتصاد مقاومتی نشان می دهد که شورای اقتصاد در واقع هنوز نتوانسته است به درک درستی از اقتصاد مقاومتی برسد.

کد خبر: ۱۲۴۳۷
تاریخ انتشار: جمعه ۱ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۰۱

به گزارش بیان روز به نقل از راه دانا،بنا به بند یکم و بیست و یکم سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و بند پنجم از دستور رئیس جمهور که ضرورت توجه و برنامه ریزی در امر آموزش و پرورش را تأکیید می کند، شورای اقتصاد هیچ هدف، سیاست و برنامه عملیاتی را برای وزرات آموزش و پرورش در راستای اقتصاد مقاومتی در نظر نگرفته است.

معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور ضمن انتشار مصوبات شورای اقتصاد تحت عنوان " مجموعه اهداف، سیاست‌ها و برنامه‌های اقتصاد مقاومتی" به بررسی وظایف وزارت خانه ها و سازمان های مختلف در موضوع اقتصاد مقاومتی پرداخته است.

حال با توجه به اینکه  رئیس جمهور روحانی طی نامه ای خطاب به جهانگیری معاون اول، بر انجام اقدامات گسترده و جلب مشارکت همه نهاد ها و سازمان ها جهت تحقق سیاست های کلی تأکید نموده است(بند پنجم) و از وزارت آموزش و پرورش خواسته است که در جهت تبیین اقتصاد مقاومتی و گفتمان‌سازی لازم برنامه ریزی و اقدام نمایند.

علی رغم عضویت وزیر آموزش و پرورش در شورای اقتصاد و اهتمام سیاست های کلی ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب  به ضرورت حوزه آموزش، فرهنگ سازی و گفتمان سازی در اقتصاد مقاومتی این نهاد راهبردی در برنامه اقتصاد مقاومتی دولت دیده نشده است.

کارشناسان معتقدند مدارس به عنوان خانه دوم محلی برای فرهنگ سازی است و مشخص نشدن وظیفه برای آموزش و پرورش در راستای اقتصاد مقاومتی نشان می دهد که شورای اقتصاد در واقع هنوز نتوانسته است به درک درستی از اقتصاد مقاومتی برسد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 1
کارمند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۲
0
0
آموزش وپرورش ...دنبال جابجائی ها هستند وآقاجان فرصت پرداختن به سایرمسائل نیست اگر فرصت شد باشه!!!!

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: