اخبارشهرستان
اخبارجديد
پربیننده ترین
با حضور استاندار لرستان/

با حضور استاندار لرستان در شواریعالی مناطق آزاد با ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در خرم آباد موافقت شد.

کد خبر: ۱۱۹۶۳
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۴۵

به گزارش بیان روز،در این نشست که با حضور نمایندگان وزارت دادگستری، وزارت خارجه، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت نفت، وزارت راه و شهرسازی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت کشور، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، سازمان میراث فرهنگی، سازمان حفاظت محیط زیست، معاونت حقوقی رییس جمهوری؛ معاون توسعه مدیریت دبیرخانه شورا، نمایندگان شورایعالی مناطق آزاد و استانداران ایلام و لرستان برگزار شد.

با حضور استاندار لرستان  موضوع ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در خرم آباد مورد بررسی و موافقت قرار گرفت.

با توجه به توصیه دولت در خصوص توسعه غرب کشور و ضرورت ایجاد زیرساخت های لازم جهت مبادلات اقتصادی و تجاری با همسایگان به ویژه عراق، موضوع ایجاد منطقه آزاد تجاری در غرب کشور در محدوده مهران مورد بررسی کارشناسی قرار گرفت. 

از آنجا که سرمایه گذاران عراقی علاقمند به توسعه صادرات به عراق از طریق مهران هستند و ایجاد منطقه آزاد مهران به تسریع توسعه سرمایه گذاری این منطقه کمک خواهد کرد، موضوع تبدیل مهران به منطقه آزاد تجاری - صنعتی در دستور کار قرار گرفت.


براساس گزارش دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، الحاق بخشی از اراضی مورد تملک سازمان مسئول منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی نیز با حضور نماینده سازمان بنادر و کشتیرانی مطرح و با توسعه محدوده این منطقه موافقت شد.


مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
انتشار یافته: 0

نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: