اخبارجديد
پربیننده ترین
جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی پلدختر:

فرماندار پلدختر گفت:دستگاههای اجرایی متولی برای جلوگیری از تردد دام های کوچرو در داخل شهر پلدختر تا یک ماه آینده مسیر مشخصی خارج از شهر را تعیین کنند.

کد خبر: ۱۱۷۴۷
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۰

به گزارش بیان روز،قدرت اله ترابی نژاد در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی پلدختر که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد افزود:کلیه دستگاههای اجرایی پلدختر نسبت به امر سلامت تکالیفی دارند که موظف به اجرای آنها  هستند.

وی بیان کرد:طرح تحول سلامت از اقدامات خوب دولت یازدهم است که همه باید برای اجرای آن مشارکت داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه دام عشایر کوچرو نبایستی از داخل شهر پلدختر تردد کنند اظهار کرد:ورود دام به شهر باعث از بین رفتن زیبایی و مبلمان شهری می شود.

وی تاکید کرد:اداراتی همچون امور عشایر،جهادکشاورزی،شهرداری،محیط زیست و شبکه بهداشت و درمان در ظرف مدت زمانی یکماه مسیر مشخصی را برای تردد دام های عشایر در خارج از شهر مشخص کنند.

فرماندار پلدختر با انتقاد از نگهداری دام در شهر تصریح کرد:اگر کسی می خواهد از روستا به شهر نقل مکان کند حتما بایستی به فکر حفظ دام دیگر نباشد.

 وی ادامه داد:برخی از شهروندان با آوردن و پرورش احشام فضای شهر را با روستا اشتباه گرفتند.

ترابی نژادبا بیان اینکه درمانگاه شماره یک در سال آینده به بهره برداری می رسد  تصریح کرد:امسال اعتباری بالغ بر700میلیون تومان برای احداث درمانگاه شماره یک به پلدختر تخصیص پیدا کرده است.

نماینده عالی دولت در پلدختر با انتقاد از شیوه ساختمان سازی در برخی از روستاها اظهار کرد:متاسفانه ساخت و ساز و بهسازی در مناطق روستایی پلدختر بدون توجه به برنامه خاص ساختمان سازی و فنی بر اساس سلیقه انجام می شود که در بیشتر مواقع برای جمع آوری آب های سطحی و اجرای طرح هادی در این مناطق دچار مشکلاتی می شویم.

وی تاکید کرد: با توجه به اهمیت مقوله سلامت همه دستگاههای اجرایی پلدختر به مصوبات شورای سلامت شهرستان باید توجه کنند.

 احمد کرموند سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان پلدختر در این جلسه از جمع آوری قوطی های سم در شهرستان خبر داد و گفت:یکی از برنامه های شبکه بهداشت ودرمان ساماندهی مراکز فروش و توزیع قوطی های سم در سطح شهر پلدختر است .

وی بیان کرد: نیروی انتظامی در برخی از موارد سم های مشکوک به مواد مخدر را به شبکه بهداشت ودرمان ارسال می کند که با توجه به اینکه در استان لرستان فقط یک آزمایشگاه در این رابطه وجود دارد فرایند بررسی آن تا دوهفته طول می کشد که این باعث مراجعه و گلایه برخی از شهروندان شده است.

وی در ادامه بهسازی کف و دیوار ،شستشو و گندزدایی پس از کشتار ،نبود سالن استراحت در کشتارگاه پلدختر،عدم حصار کشی کشتارگاه معمولان و نبود ماشین حمل گوشت در این منطقه،فرسودگی ساختمان و تشک های سالن کشتی و عدم شستشوی مرتب سالن های ورزشی ،عدم کلر زنی آب شرب در روستاهای چم مهر و میدان بزرگ و بیماری تب مالت از جمله مشکلات بهداشتی عنوان کرد.

 در پایان برخی از مدیران ادارات پلدختر به بیان مشکلات و نظرات خود پرداختند.

 انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط:
برای دریافت جدیدترین بسته اخبار روز اینجا کلیک کنید   
نام:
ایمیل:
* نظر شمـا: